Pączki wersja I

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:20
Lokalizacja: okolice Łodzi

Pączki wersja I

Post autor: Anuś »

Te pączki robię od kilku lat. Pewnie każdy ma swój wypróbowany i niezawodny sposób na udane pączki, ja mam dwa te tutaj i z ziemniakami, ale te zrobię wkrótce. Moje pączki są takie domowe, bardziej okrągłe, jakoś kojarzą mi się z tymi jakie robiła Moja Babunia. :D
Składniki:
1 kg mąki ( najlepiej ''Królowej'' lub ''Puszystej'' ) przed wyrabianiem ciasta nieco ją podgrzewam w piekarniku, nie jest gorąca ale ciepła
1 kostka masła
10 żółtek, które ucieram z 5 łyżkami cukru do ''białości''
10 dag drożdży świeżych lub 2 paczki suszonych po 7 g każde opakowanie
1/2 litra mleka
3 kieliszki spirytusu po 25 g .. dodaję do ciasta .. może dużo, ale tak trzeba :D
Wykonanie:
Podgrzaną mąkę przesiewam przez sito. Podgrzewam mleko, nie może być za gorące. Dodaję drożdże i łyżeczkę cukru i czekam aż zaczną ''pracować'' Żółtka ucieram z cukrem tak długo, aż uzyskam gęstą jednolitą konsystencję. Do mąki dodaję drożdże z mlekiem, rozpuszczoną masło, resztę letniego mleka i spirytus. Wyrabiam ciasto i odstawiam do wyrośnięcia, aż zwiększy swoją objętość. Następnie na stolnicy wykrawam kieliszkiem od wina krążki i ponownie odstawiam do wyrośnięcia. Podgrzewam olej około 1l i paczkę smalcu. Należy nie przesadzać z temp tłuszczu, bo pączki z wierzchu będą czarne jak smoła a w środku surowe. Smażenie trwa kilka minut, w tym czasie należy je obracać patyczkiem do szaszłyków, aby równomiernie się zarumieniły. Układam następnie na kratce wyłożonej ręcznikiem papierowym. Nadzienie wstrzykuję szprycą cukierniczą, jak są jeszcze gorące. U mnie jest to prawie zawsze marmolada pomarańczowo- dyniowa ( własnej produkcji), którą wcześniej muszę zblendować, bo kawałki pomarańczy nie przejdą przez końcówkę szprycy.
Dzisiaj zrobiłam z połowy porcji z podanego przepisu. To ''próba'' przed Tłustym Czwartkiem. Dołożyłam do tego jeszcze ciasteczka francuskie z serem i jagodami.
P1050384.JPG

P1050369.JPG
P1050375.JPG

Smacznego :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Piotruś pan
Posty: 195
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:02

Re: Pączki wersja I

Post autor: Piotruś pan »

Anuś, smakowicie te Twoje ciastka wyglądają, ja już kilka lat nie jadłem pączków (z wiadomych względów). Moje ostatnie to były pączki wytrawne z nadzieniem ze skwarkami z wędzonego i parzonego boczku - czyli z pierwowzoru :D .
Awatar użytkownika
Sla100
Posty: 556
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:41
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pączki wersja I

Post autor: Sla100 »

Anus piekne paczki i faworki brawo !!!!!! Ja ostatnio jadlem u mojej cioci paczki z ziemniakow wiem dziwne ale powiem wam ze smakowaly jak prawdziwe paczki chyba bede musial od niej przepis zalatwic :)
„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

Pozdrawiam Sylwester
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:20
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Pączki wersja I

Post autor: Anuś »

Sla100 pisze:Anus piekne paczki i faworki brawo !!!!!! Ja ostatnio jadlem u mojej cioci paczki z ziemniakow wiem dziwne ale powiem wam ze smakowaly jak prawdziwe paczki chyba bede musial od niej przepis zalatwic :)

Sylwek to nie są faworki :D tylko takie ciasteczka francuskie :D a co do pączków z ziemniaków.. też robiłam i już gdzieś pokazywałam ;) jak tylko mnie najdzie ochota na ich zrobienie to podam przepis i wstawię foty. Dlatego też napisałam, że te które tu pokazałam to wersja pierwsza :D
Awatar użytkownika
Sla100
Posty: 556
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:41
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pączki wersja I

Post autor: Sla100 »

Anuś pisze:
Sla100 pisze:Anus piekne paczki i faworki brawo !!!!!! Ja ostatnio jadlem u mojej cioci paczki z ziemniakow wiem dziwne ale powiem wam ze smakowaly jak prawdziwe paczki chyba bede musial od niej przepis zalatwic :)

Sylwek to nie są faworki :D tylko takie ciasteczka francuskie :D a co do pączków z ziemniaków.. też robiłam i już gdzieś pokazywałam ;) jak tylko mnie najdzie ochota na ich zrobienie to podam przepis i wstawię foty. Dlatego też napisałam, że te które tu pokazałam to wersja pierwsza :D


Anus niech jak jajszybciej najdzie Cie ochota !!!!!!! Ja juz sie nie moge doczekac !!!!!!!
„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

Pozdrawiam Sylwester
Odpowiedz

Wróć do „Ciasta i słodkości”